ГОЛОВНА

БІОГРАФІЯ ТЕАТР КІНО МУЗИКА ТЕЛЕБАЧЕННЯ ГАЛЕРЕЯ ОНЛАЙН ДИСКОГРАФІЯ ПИСАНКИ

Жанр: драма ,історичний
Сценарій: Василь Портяк, Михайло Шаєвич
Головний продюсер: Юрій Борець
Продюсер: Орися Борець
Режисер-постановник: Олесь Янчук
У ролях: Микола Боклан, Олег Примагенов, Ігор Пісний, Олексій Зубков, В'ячеслав Василюк, Дмитро Терещук, Катерина Кістень, Олеся Жураківська, Тарас Постніков, Тарас Жирко, Іван Гаврилюк.

По мотивам книги Юрія Бореця "Вихри борьбы".

Виробництво:
"Borec Homes Pty Ltd" Australia, "Студія Олесь" Україна, 2004 р.

Події у фільмі " Залізна сотня " відбу- ваються на теренах Східної Польщі, території, на якій споконвічно проживали мільйони українців, і котру спочатку захопила більшовицька Росія, потім Третій Рейх, а після війни Сталін "подарував" комуністичній Польщі .        У вирі цих трагічних подій і опинилася сотня бійців Української Повстанської Армії на чолі з Михайлом Дудою - Громенком ... Зрозуміло, що сили були нерівні, та міць духу, віра в кінцеву перемогу, рухала незламною " Залізною сотнею ",залишки якої у 1947 році здійснили героїчний рейд на Захід, до Баварії, яку тоді контролювала американська військова адміністрація. Герої фільму, побудованого на реальних фактах, молоді українці, які свідомо йшли до лав УПА. Автори фільму не ставили перед собою мету показати лише героїку тих часів. Динамічний, емоційно загострений сюжет, романтичні відносини, чудова операторська робота, оригінальна музика, органічний акторський ансамбль - усі ці компоненти збалансовані напрочуд гармонійно, а тому дають серйозні підстави сподіватись, що фільм "Залізна сотня", безумовно, користуватиметься успіхом у глядача.

Жанр: біографія, історичний
Режисер:
Олесь Янчук
У ролях: Сергій Романюк, Тарас Постніков, Ірина Мак, Федір Стригун, Євген Нищук.

Офіційно бюджет фільму склав бл. 10 мільйонів гривень. «Владика Андрей» — єдиний проект, який 2007 року отримав державне замовлення.
Всеукраїнська прем'єра фільму відбулась 4 вересня 2008 року.

В основу фільму покладено біографію митрополита української Греко-Католицької церкви Андрія Шептицького, який протистояв репресіям тоталітарних режимів Сталіна і Гітлера...
     
Складно йти всупереч авторитетам і давно усталеній думці. Непросто писати про народну святиню, щоб бува не осквернити її. Відповідально ставити перед собою великі цілі, щоби часом не залишити їх невиправданими. Надскладне завдання відбілювати славу тих знакових історичних постатей, яких свого часу ретельно очорнювала радянська влада. Одним із першопрохідців, який уперто спростовує думку про неможливість українського якісного кіно, вкотре творить картини про знакові постаті в історії України, котрий щоразу піднімає на вищий щабель українську національну ідею та її основних носіїв, є відомий режисер Національної кіностудії імені О. Довженка, один із найактивніших українських кіномитців Олесь Янчук. Автор знакових фільмів в українському кіно (“Голод-33”, стрічка про УПА – “Залізна сотня”, про Романа Шухевича – “Нескорений” та Степана Банеру – “Осіннє вбивство в Мюнхені цього разу запропонував публіці переглянути зворушливий, пізнавальний і, головне, патріотичний український кінопродукт про величну українську постать не лише серед духівництва, а й для всього суспільства, про авторитетну та впливову особу, якої боялися обидва ворожі табори – німецьких і російських окупантів.

Всі права захищені. Розміщення та публікація всіх матеріалів з обов'язковим посиланням на цей сайт.