Віталію, скажу я Вам, що психологія, як і будь-яка інша наука, не має на меті звести людину на манівці через лукавого і рогатого. Абсурдно, але факт - значно більше лукавого крутиться якраз біля святих місць, людей і вчинків... Духовність і релігія - не завжди те саме. І перестаньте наганяти на психологію, бо це дійсно потрібна, корисна, цікава і життєва наука! А якщо не вміти користуватися і святими речами, то можна тільки собі нашкодити!!!
(А хтось, до речі, не покаявся і продовжив game over)...
Віталію, скажу я Вам, що психологія, як і будь-яка інша наука, не має на меті звести людину на манівці через лукавого і рогатого.
В цьому й полягає величезний обман. Але у кожного свій час, як і у квітки.
Oksana Kryshtalewa писал(а):
Абсурдно, але факт - значно більше лукавого крутиться якраз біля святих місць, людей і вчинків...
Це не абсурдно і таки факт. Я неможу зрозуміти одного: про що взагалі мова? В чому Ви мене переконуєте? Яка Вам особисто користь від таких наук, як психологія? До чого Ви мене взагалі спонукаєте?
Oksana Kryshtalewa писал(а):
А якщо не вміти користуватися і святими речами, то можна тільки собі нашкодити!!!
А хіба я говорив, що це просто? Навпаки, тут лукавий ще потужніше працює і дуже легко можна попасти в стан "прелести"(не знаю, як на укр.)... І ще одне: не можна судити церкву по її служителям. Церква-це взагалі поняття загальне і тут не мається на увазі церква, як будівля. А люди різні скрізь є: і хороші, і погані; і в церкві, і за межами. Головне, не можна ніколи забувати про свої вчинки і починати завжди тільки з себе. Осудити когось-це найлегше, а Ви осудіть себе для початку... Наголошую, що це тонка духовна робота над собою і дуже непроста.
Oksana Kryshtalewa писал(а):
(А хтось, до речі, не покаявся і продовжив game over)...
...так класно дивитися і читати, як Ви відповідаєте на свої ж питання... я вже давно нікого ні в чому не переконую. Я тільки кажу. Якщо для когось мої слова хоч щось важать, то добре. А якщо ні - чого маю ображатись? А як Ви ставитесь до релігійних пісень, виконаних у світському форматі? Наприклад, на кобзі?
Не вірне висловлювання. Як це релігійна пісня у світському форматі на кобзі?Це якась нісенітниця. Кобзарі були різні, і репертуар також був різний. Якщо виконувався танок, або пісня про кохання,то це можна назвати світським репертуарам, хоча навколо були здебільшого прості а не світські люди, але якщо існує такий термін,то добре, хай так і буде, а ще були і кобзарі і торбаністи, які жили і працювали при дворах князів, вельмож, і магнатів, і писали музику, доречі дуже хорошу, і величальні гімни на прекрасному європейському рівні. Один такий кобзар товаришував з І. С. Бахом, і Бах написав для нього концерт для кобзи.Так, саме для кобзи, і таких кобзарів дійсно можна назвати світськими кобзарями. Український торбан викладали навіть у Петербурзській консерваторії. Але також були і прості кобзарі, а також лірники і стихівнічі. І вони мали дуже великий репертуар псальм, і інших пісень духовного, релігійного характеру. Вони були дуже релігійними, високодуховними людьми. Вони об"єднувались у цехи. Разом із церквою вони були так би мовити духовними наставниками народу, і прості люди дуже поважали і шанували їх! Дуже часто, до офіційної, заборони гурти незрячих старців кобзарів і лірників гуртувались навколо церков, і більшу частину зароблених коштів віддавали на церкву, кожен цех на ту, якою опікувався. Доречі себе вони називали не сліпими, а незрячими, а сліпими вони називали духовно обмежених людей.
виявляється, і українські мови бувають різними, але дякую за змістовні відповіді. З цього приводу пригадався один гарний анекдот. Якось двоє психоаналітиків довго стояли на трамвайній зупинці. Трамваю не було, і от один не витримав, та й каже: "Щось трамваю довго нема"... а другий йому у відповідь: "...Ви хочете про це поговорити"?
Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 0
Вы не можете начинать темы Вы не можете отвечать на сообщения Вы не можете редактировать свои сообщения Вы не можете удалять свои сообщения Вы не можете добавлять вложения