Текущее время: 28 апр 2024, 12:54


Начать новую темуОтветить Страница 2 из 8   [ Сообщений: 75 ]
На страницу Пред.  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: ПРО КОБЗУ І БАНДУРУ
СообщениеДобавлено: 17 янв 2011, 03:08 
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 09 янв 2011, 21:11
Сообщений: 869
Не треба плутати кобзу і бандуру.Це різні інструменти,хоча в історії іх назви переходили від оного інструмента до іншого і навпаки.Я не буду про це багато говорити,тому,що із цього приводу вже,на щастя,є досить багато інформації,і на моєму сайті у розділі музика теж.Закрема пан Володимир Кушпет написав чудову,сер"йозну наукову роботу.Ця книга має назву "Старцівство",там маса цікавої і неочікуваної інформації.І на сайті Київського кобзарського цеху можна багато цікавого дізнатись.Скажу,тільки,що досі навіть професійні музиканти плутають ці інструменти,а багато хто взагалі про їх відмінність не чув.Звичайно і в Україні і в світі багато прекрасних бандуристів і капел,але грають вони на бандурах ,а не на кобзах!А бандури на мою думку дійсно мають багато проблем із якістю звуковидобування,вони невиправдано складні в опануванні,вони дуже гудуть,і особливо це чути в капелах,хоч деякі сучасні музиканти подолали цю конструктивну проблему,наприклад унікальний бандурист,всесвітньо відомий Роман Гриньків.А тепер повертаючись до кобзи: в союзі бандура була піднята на прапор,а кобза і ліра,знищувалась.Ось що я мав на увазі,коли говорив що мало кобзарів і лірників.

_________________
http://taraspostnikov.com.ua/


Вернуться наверх
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: ПРО КОБЗУ І БАНДУРУ
СообщениеДобавлено: 17 янв 2011, 11:52 

Зарегистрирован: 13 янв 2011, 22:49
Сообщений: 1025
:evil:


Вернуться наверх
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: ПРО КОБЗУ І БАНДУРУ
СообщениеДобавлено: 17 янв 2011, 11:54 

Зарегистрирован: 13 янв 2011, 22:49
Сообщений: 1025
Дивовижно, але козбарські традиції живучі, як жар - здавалось би, що вже багаття згасло, але подув навіть маленький вітер, і воно знову горить. Дуже добре, що Ви, Тарасе, маєте силу і бажання бути тим вітром! Успіхів Вам у цьому! :geek:


Вернуться наверх
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: ПРО КОБЗУ І БАНДУРУ
СообщениеДобавлено: 17 янв 2011, 23:16 

Зарегистрирован: 13 янв 2011, 22:49
Сообщений: 1025
Добре, Віталію! Я зрозуміла. Це як алергія. От Ви не можете пояснити, чому Ваш організм не сприймає якихось ферментів. Правда? І не в тому справа, добрі вони чи ні, а в тому, що Ваш організм їх просто не сприймає. :shock:


Вернуться наверх
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: ПРО КОБЗУ І БАНДУРУ
СообщениеДобавлено: 17 янв 2011, 23:32 
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 09 янв 2011, 19:50
Сообщений: 375
Откуда: Киев
Oksana Kryshtalewa писал(а):
Добре, Віталію! Я зрозуміла. Це як алергія. От Ви не можете пояснити, чому Ваш організм не сприймає якихось ферментів. Правда? І не в тому справа, добрі вони чи ні, а в тому, що Ваш організм їх просто не сприймає. :shock:

Та ні, я б з таким не порівнював. Від несмачної таблетки можна одужати і це несприйняття можна перебороти, а от з бандурою якось все по-іншому... :idea: Я намагаюсь до всього ставитись об"єктивно і на моє ставлення до бандури ніхто ніколи не впливав. Вона якась не милозвучна, чи що... якась шумна, "грязна" в своєму звучанні, наче б то грати на фортепіано з постійно нажатою педалю :shock: , а мене таке тільки дратує, аж вухам важко... Невже Ви цього не відчуваєте? Мені подобається гармонійне, злагоджене звучання любого інструмента, але бандури це не стосується.
Ще мені здається, що Ви, Оксано, просто помилково вважаєте цей інструмент гарним, бо він український і це історія. Нічого не маю проти історії, навпаки тільки "ЗА". :good2: Але я ще в житті не зустрів ні однієї людини, яка б сказала :"Так, бандура-це клас, мені дуже подобається".
:o

_________________
http://fill.ya-zvezda.com/


Вернуться наверх
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: ПРО КОБЗУ І БАНДУРУ
СообщениеДобавлено: 18 янв 2011, 12:47 
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 09 янв 2011, 21:11
Сообщений: 869
До речі.Якби тим кобзарям і бандуристам які жили більше ста років тому показали,чи дали потримати сучасну академічну бандуру,вони б не знали що це за інструмент такий,і як на ньому грати.А деякі,я певен,були б просто нажахані!!!!!!!Сучасна бандура не є НАРОДНИМ ІНСТРУМЕНТОМ!Так само як і баян,і бомбра,і ціла низка створених при союзі ПСЕВДОНАРОДНИХ інструментів!

_________________
http://taraspostnikov.com.ua/


Вернуться наверх
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: ПРО КОБЗУ І БАНДУРУ
СообщениеДобавлено: 18 янв 2011, 12:48 

Зарегистрирован: 13 янв 2011, 22:49
Сообщений: 1025
...зате яке було б захоплення давніх кобзарів від сучасних технічних можливостей і поширення музики!!! Це ж не треба ходити від села до села! Тільки зайти в студію, записатися і пустити на радіо! Але їм таке навіть не снилось! Їм снилося щось інше. Мабуть, вони краще спали, більше раділи життю і природі, а ще не ходили в Макдональдси... та ясно, що не ходили, бо такого в природі не було... тому ще не знати, чи їм більше поталанило, чи нам? :oops:


Вернуться наверх
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: ПРО КОБЗУ І БАНДУРУ
СообщениеДобавлено: 18 янв 2011, 12:54 
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 09 янв 2011, 21:11
Сообщений: 869
З домброю взагалі смішна історія!Дослідники і майстри повинні були створити новий народний інструмент.Вони знали,що колись існували і зараз існують у різних народів інструменти зі схожими назвами на домбру.Але не знали яким цей інструмент був у Московії : духовим,чи струнним!!!!Доки не знайшли відомості про те,що Московський Цар виділив гроші домбристам на струни.І це все!Так і створили цей інструмент спираючись на свою фантазію,уривчасті історичні дані і музичний досвід.На цьому інструменті в народі ніколи не грали!

_________________
http://taraspostnikov.com.ua/


Вернуться наверх
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: ПРО КОБЗУ І БАНДУРУ
СообщениеДобавлено: 18 янв 2011, 13:00 
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 09 янв 2011, 21:11
Сообщений: 869
У нас слава Богу кобзарство відроджується!І є дуже хороші кобзарі!Але як і у будь якого явища є різні сторони.Так і крім хороших кобзарів і лірників є дуже смішні персонажі,вони повдягали шаравари,відпустили оселедці і думають що вони вже народні співці.Так от один із таких "кобзарів" побачив що я ношу кобзу в кофрі сказав : "а козаки кобзи в кофрах не носили!",на що я був змушений відповісти,що козаки в метро не їздили.

_________________
http://taraspostnikov.com.ua/


Вернуться наверх
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: ПРО КОБЗУ І БАНДУРУ
СообщениеДобавлено: 18 янв 2011, 13:04 

Зарегистрирован: 13 янв 2011, 22:49
Сообщений: 1025
:rofl: Правильно, Тарасе! Добре Ви йому відповіли! Маємо такий дивний час, коли всього намішано, що й не розбереш відразу - де праві, де ліві... Мода на певні речі й інструменти з одного боку трохи форсує сам інтерес, бо збігаються охочі, але ж залишаються вірні й цікаві. :good2: Така людська психологія. Тому "позери" (ті, які тільки вдають зі себе "профіків" - Боже, ото я нахапалася сленгу від своїх учнів-акселератів) скоро відпадають, бо не мають сильної внутрішньої мотивації, а тільки накинений інтерес. А все ж таки завжди варто дивитися в корінь...

А ще хочу сказати, що всі ми будемо довго бовтати пост-радянську баланду, бо те, що маємо зараз - то "подарунок" тих часів. Тільки цур мене ще щось про політику говорити більше... то так - репліка... :sad:


Вернуться наверх
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
Показать сообщения за:  Сортировать по:  
Начать новую темуОтветить Страница 2 из 8   [ Сообщений: 75 ]
На страницу Пред.  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  След.


Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net

Русская поддержка phpBB