Текущее время: 29 мар 2024, 14:04


Начать новую темуОтветить Страница 8 из 12   [ Сообщений: 112 ]
На страницу Пред.  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: х/ф "ЖЕЛЕЗНАЯ СОТНЯ"-"ЗАЛІЗНА СОТНЯ"
СообщениеДобавлено: 04 апр 2011, 10:32 
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 09 янв 2011, 21:11
Сообщений: 869
Я ще зі студентських часів маю в Києві досвід спілкування з такими професійними філологами, які не знають живої мови, а вивчають її за чиїмись рефератами та дисертаціям. І вони з великою важністю вирішують на свій розсуд якою має бути літературна мова, а які слова, як їм здається, є не українськими! Це жах!

_________________
http://taraspostnikov.com.ua/


Вернуться наверх
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: х/ф "ЖЕЛЕЗНАЯ СОТНЯ"-"ЗАЛІЗНА СОТНЯ"
СообщениеДобавлено: 04 апр 2011, 19:39 
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 09 янв 2011, 19:50
Сообщений: 375
Откуда: Киев
А чого тільки коштують нововедення в мові теледикторів: проєкт, прем"єрміністерка, міліціянт, автів, у метрі, у кіні, і т.д. Просто жах... Я мабуть чогось не розумію. :lol:

_________________
http://fill.ya-zvezda.com/


Вернуться наверх
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: х/ф "ЖЕЛЕЗНАЯ СОТНЯ"-"ЗАЛІЗНА СОТНЯ"
СообщениеДобавлено: 04 апр 2011, 22:37 

Зарегистрирован: 13 янв 2011, 22:49
Сообщений: 1025
не погоджуюсь із Віталієм - усі ці слова не нові, а давно забуті, вкрадені в нас тупим радянським правописом ще з 1933 року. Просто вони збереглися в діаспорі, і тепер для нас звучать незвично. Найбільше свинство мові роблять ті, хто намагається переінакшити її все новим і новим правописом, особливо всілякі мудрагелі від мови, про які вище згадав Тарас. Тобто, мовні книжники і фарисеї. На потвердження моїх слів - чудовий дитячий віршик львівського поета...

Ігор Калинець
Пісенька про назви
Ось сушений виноград –
Всюди він на ринку.
Мама каже: ізюм.
Бабця – це родзинки.

Ось же кулі золоті –
Кислі всередині.
Інші кажуть – це лимон,
Я кажу – цитрина.

Ось оранжеві кульки
Чи жовтогарячі.
Не кажи – це апельсини,
Кажи – помаранча.

Ось ягіддя з наших сіл.
То ж яка дурниця,
Що клубникою зовуть
Нашу полуницю!
:bravo:


Вернуться наверх
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: х/ф "ЖЕЛЕЗНАЯ СОТНЯ"-"ЗАЛІЗНА СОТНЯ"
СообщениеДобавлено: 04 апр 2011, 23:27 
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 09 янв 2011, 19:50
Сообщений: 375
Откуда: Киев
Oksana Kryshtalewa писал(а):
не погоджуюсь із Віталієм - усі ці слова не нові, а давно забуті, вкрадені в нас тупим радянським правописом ще з 1933 року.

Я не буду сперичатись, але які є цього докази?
Я все життя вивчав і спілкувався на чистій мові і для мене ці нові слова-просто виглядають, як безграмотність і викаблучування...і не думаю, що тільки я один такий... я розумію. що до всього можна звикнути і т.д., але для чого це все?

_________________
http://fill.ya-zvezda.com/


Вернуться наверх
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: х/ф "ЖЕЛЕЗНАЯ СОТНЯ"-"ЗАЛІЗНА СОТНЯ"
СообщениеДобавлено: 04 апр 2011, 23:54 

Зарегистрирован: 13 янв 2011, 22:49
Сообщений: 1025
а для того, Віталію, щоб повернути те, що було нам властиве. :good2:


Вернуться наверх
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: х/ф "ЖЕЛЕЗНАЯ СОТНЯ"-"ЗАЛІЗНА СОТНЯ"
СообщениеДобавлено: 05 апр 2011, 00:04 
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 09 янв 2011, 19:50
Сообщений: 375
Откуда: Киев
Я розумію... але це так непросто, бо рушиться вся система виховання і знань. Як нашому поколінню тепер перевчатися? Як мені говорити зі своєю дитиною, коли я й сам не знаю, як правильно і грамотно...от я про що! :think:

_________________
http://fill.ya-zvezda.com/


Вернуться наверх
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: х/ф "ЖЕЛЕЗНАЯ СОТНЯ"-"ЗАЛІЗНА СОТНЯ"
СообщениеДобавлено: 05 апр 2011, 01:36 
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 09 янв 2011, 21:11
Сообщений: 869
Звісно повинен бути один варіант літературної мови, але кожна замля України може мати, повинна мати і має свій варіант мови. Як кажуть на Кубані говірку! Це прекрасно! Це тільки збагачує живу мову! Мова, як і народ, це не якесь стале явище, це процес! Діалекти (хоч мені і не подобається це слово) живлять мову. В нашому житті постійно виникають нові явища, і краще вже брати для цих явищ не англомовні слова, а шукати відповідники в діалектах, як це роблять у Франції і інших європейських народів які себе поважають! Мені подобається як розмовляють і у Львові і в Харкові. А як цікаво говорять на Полтавщині, Черкащині і Сумщині! А Полісся, Дон, Кубань і Закарпаття? А Гуцули, Лемки і Бойки! Це супер! Це доводить різноманітність і багатство України! Це додає шарму! Головне не нав"язувати свій варіант, як єдино вірний, і поважати традицію сусіда! І хай у Львові говорять клЯсична музика замість класична, і двістА замість двісті. Це прекрасно, Одразу відчуваєш смак Львівської кави з коьяком! Як казав видатний композитор Скорик про фразу, яка висловлює ментальність галичанина:" Перепрошую пане! Чи не підкажете Ви, де тут в центрі Львова можна дискретно, евентуально, здицидовано попісяти?".Це ж просто пісня! Інша справа коли на телебаченні люди, які не знають живої мови починають мудрувати, і строїти із себе рафінованих інтелегентів з Кацапєтавки! Це дійсно виглядає відразливо і недолуго. Тут і виникають різні ЕВРОПИ, через Е! А в драматичній школі Голівуду актори обов"язково вивчають різні діалекти англійської мови! І дуже активно їх використовують! В них це вважається ознакою освіти і майстерності!

_________________
http://taraspostnikov.com.ua/


Вернуться наверх
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: х/ф "ЖЕЛЕЗНАЯ СОТНЯ"-"ЗАЛІЗНА СОТНЯ"
СообщениеДобавлено: 05 апр 2011, 02:51 
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 09 янв 2011, 19:50
Сообщений: 375
Откуда: Киев
Діалекти - це все дуже суперово! Мені також вони подобаються і я це поважаю... Я мав на увазі мову державну, єдину, правильну, літературну...не знаю, як ще сказати. Тобто мову, яка є еталоном державного спілкування, мову, яку нарешті вивчають іноземці.
От зараз беремо, елементарно, фразу Тараса: "...а шукати відповідники в діалектах, як це роблять у Франції і інших європейських народів які себе поважають!".
А тепер, як нібито правильно: "...а шукати відповідники в діЯлектах, як це роблять у Франції і інших Европейських народів які себе поважають!".....ну і хіба це гарно? Щось я дуже сумніваюсь, що це істинна українська мова, яка була втрачена часами.

_________________
http://fill.ya-zvezda.com/


Вернуться наверх
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: х/ф "ЖЕЛЕЗНАЯ СОТНЯ"-"ЗАЛІЗНА СОТНЯ"
СообщениеДобавлено: 05 апр 2011, 09:42 

Зарегистрирован: 13 янв 2011, 22:49
Сообщений: 1025
мову треба відчувати, вона жива, завжди змінюється, міниться і оживає тільки тоді, коли її озвучують. Тарас має рацію щодо діалектів та їхнього застосування! А на державному рівні мовою мали би займатись люди, які відповідають за те, що роблять. Найважливіше - не нашкодити! (Або як у нас кажуть - не напсьочити!) А ще майте на увазі, що мова - це і поведінка, і спосіб мислення, і культура. Дуже класно в одному нещодавньому інтерв"ю сказав Василь Шкляр, що саме культура і мова врятує націю, а не економіка чи політика. Не бачу підстав з ним не погодитись. Тому поважайте мову в собі... :roll: :boast: :geek:


Вернуться наверх
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: х/ф "ЖЕЛЕЗНАЯ СОТНЯ"-"ЗАЛІЗНА СОТНЯ"
СообщениеДобавлено: 05 апр 2011, 17:59 
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 09 янв 2011, 19:50
Сообщений: 375
Откуда: Киев
Та все це правильно і говорити можна довго про це...але: наскільки я розумію, то це як раз на державному рівні і відбувається, чи я не правий?
А ще я говорю про те, що хочу бачити граматичні і орфографічні правила за останніми тенденціями. А то так можна мусолити довго й нудно і кожен з нас буде правий.

_________________
http://fill.ya-zvezda.com/


Вернуться наверх
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
Показать сообщения за:  Сортировать по:  
Начать новую темуОтветить Страница 8 из 12   [ Сообщений: 112 ]
На страницу Пред.  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  След.


Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net

Русская поддержка phpBB