Текущее время: 27 апр 2024, 18:53


Начать новую темуОтветить Страница 7 из 13   [ Сообщений: 123 ]
На страницу Пред.  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: ЛІТЕРАТУРА, ЯК ЧАСТИНА МИСТЕЦТВА?
СообщениеДобавлено: 27 окт 2011, 00:05 
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 09 янв 2011, 21:11
Сообщений: 869
Каву він любить, а щодо компанії, то спитаєте його самі.

_________________
http://taraspostnikov.com.ua/


Вернуться наверх
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: ЛІТЕРАТУРА, ЯК ЧАСТИНА МИСТЕЦТВА?
СообщениеДобавлено: 27 окт 2011, 23:30 

Зарегистрирован: 13 янв 2011, 22:49
Сообщений: 1025
добре-добре! От приїду до Києва, і тоді поговоримо! :martini:


Вернуться наверх
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: ЛІТЕРАТУРА, ЯК ЧАСТИНА МИСТЕЦТВА?
СообщениеДобавлено: 30 окт 2011, 17:23 

Зарегистрирован: 13 янв 2011, 22:49
Сообщений: 1025
О. Кришталева, Львів
Misto-bez-liudej@gmail.com
епатажно-стидлива новела

Але навколо твого вольфрамового серця
Один тільки вакуум!
Тарас ПОСТНІКОВ,
вірш «Громовідвід»

Місто без людей. Двері позривало космічним перетягом. Крізь вікна і зараз марширують загони нетутешніх вітрів – звідкись із заходу.
Ось галерея. Ми були тут два тижні тому. Натовпи туристів ганяли бруківкою і захоплено тиснули на кнопки своїх дорогих «дзеркалок»… Оу! Wow! Нікуди не зайдеш, нічого задурно не побачиш!.. А кава із вогником тільки для білих… з Європи… а тепер все бери – все те, що вціліло…
Нині тут все моє… тільки темно. Краще було, коли в місті так ніжно світилися джазові ліхтарі. А тепер зовсім темно. Як у мене в селі. Нічого-нічого, скоро світатиме – сниться дощам трава. Тільки нервам моїм хтось руки викрутив за спину…
Ось нарешті та галерея. Там висіли якісь депресивні козаки із пірсингованими язиками. Я не міг на них дивитися. І ще пожартував, що над більшістю творів сучасного мистецтва вартувало би проводити обряд ритуального спалення після перегляду.
А хіба ж не правда? Пригадую, в однієї з нашої компанії були принципово, як на підбір, усі речі із написом «Hello Kitty» – рожевим гламуром муляло очі не тільки мені. Вона ховалася за дитячим антуражем ображеної дитини, а в душі була останньою із курвів, яких би в середньовіччі гарненько спалили на площі – мали би люди адреналіну задурно! Як добре, що її нема в цьому спаленому і знищеному місті без людей… Ні її, ні тих двох дурнуватих бізнес-леді, які надзвонювали мені і пропонували зустрітись, познайомитись «поближче»… і коли я відсилав їх «подальше», бо культурного «якнайдалі» вони просто не розуміли, то надзвонювали частіше і вже неприховано…
Під купою цегли і тиньку – барвистий плакат із метеликами. Мудрі люди завчасно повтікали, а глупі тільки… ах, як мені бракує слів і тої медитативної «La petite fille de la mer»… Ми тоді виправляли грубим чорним фломастером «Останній день нАвчання» на «Останній день нЯвчання». Робити це пізно ввечері, після 21.00. А зранку мало хто й помічав… Я стояв поблизу одного з таких «нявчань» – хотів перевірити, як відреагують перехожі… ні, нічого. Тільки один дідусь хмикнув, та й то не знати, чи через наше «нявчання»… а тепер от він, цей плакат… і не чути жодного нявчання.
Той дивак, який заплітав расточки і вишивав метеликів – словом, його вже нема… Місто поглинуло його, смертельно поцілувавши в тім’ячко. А я спав, тому і вижив. А ще вижила одна моя весела знайома – не дівчина, а петарда. (Вона заснула біля мене)… Якось я розказав їй анекдот, як звірі поділилися на гарних і розумних. Тільки одна мавпа бігала між одними і другими та й не знала, до кого пристати… Знайома не розгубилась і доповнила анекдот правдивою мораллю: «А потім мавпа переконала гарних і розумних, що одні без одних вони просто не виживуть у цьому жорстокому та підступному світі, і стала їхньою королевою. І всі її любили, шанували і на лапках-ратицях носили що було сили»…
Витягаю свою «балалайку» – таким був рінгтон ще до вчорашнього вечора, коли все це завалилося… але зв’язку нема – всі мобільні вишки позривало. Доведеться жити, як у дитинстві – просто жити. Тоді в нас і стаціонарного телефону не було, ми дзвонили з таксофона, годуючи його 2-копійковими монетами… А-а, нехай там…
Як безбожно тихо! Хтось би крикнув, чи що?! Чути кожен крок – навіть як осипається пісок із моїх підошов…
Маю велику розкіш перейтися звичним маршрутом – так, як ходив щодня в університет. Ось тут, коло тих каштанів, виходив з маршрутки – (тепер вона лежить на боці, як велетенський здохлий ведмідь) – дивився, чи не хоче на мене наїхати якийсь бонза на джипі – і переходив…
Вулиці без машин – для такого міста це дійсно страшно… дерева лежать, як велетенські скошені трави. І я серед них – божевільна мураха. Яка сила поруйнувала це місто? Коли? І чому?
Так я собі думав і йшов. Аж поки на клумбі не побачив уцілілий пучок достиглих кульбабок. На згарищі, на руїнах – вони такі пишні, із пухнастими зачісками. І ясно, що я їх зірвав, щоб поздувати їм ті зачіски і розвіяти, як попіл над Гімалаями… навіть усміхнувся…
Здається, мої думки такі самі потрощені й химерні, як усе довкола. Нічого дивного. От я зараз прийду в університет, сяду собі в якій захочу аудиторії, погортаю який захочу документ і піду далі… ніхто не буде мене спиняти, ніхто не поставить претензійних запитань – це так класно! Так класно, коли тебе НІХТО НЕ ЧІПАЄ!!! Але так кепсько, що довкола самі залишки… друзки і клапті, уламки і бите скло…
Словом, в університеті я не знайшов нічого цікавого. Заходив у відділ кадрів – там тих паперів, – ще сто років розгрібатимуть. (Якщо буде кому, звичайно). На лавочці, що якраз навпроти університету, лежить стоптаний дитячий черевичок. Білий такий, з рожевими квіточками. Мабуть, якоїсь дівчинки… Словом, я взяв собі той черевичок. Як фетиш. Не знаю, чому. Сто років мені здався той черевичок. За інших обставин я би просто подивився і пішов, але нині це було зовсім не те. Все – не так. Якийсь я сентиментальний, чи що?
І все було би «нормально» – я би йшов собі ще в якийсь музей чи в піццерію, що за рогом… але НА МЕНЕ ХТОСЬ ПОДИВИВСЯ! Реально – серед усього цього поламаного хаосу, бездоріжжя і мега-руйнації НА МЕНЕ ТАКИ ХТОСЬ ПОДИВИВСЯ – так пильно, сильно і страшно…
То була чорна вівчарка. Вона лежала на боці, і до її тугого вимені присмоктались двоє чи троє таких самих чорних щенят. Серед них було і щось беззахисно-рожеве… більше за тих її щенят. Я не наважувався підійти, тільки придивився… Ну так – то було голісіньке людське дитя. І вівчарка годувала зараз і своїх щенят, і людське дитя. Точнісінько, як у легенді про Ромула і Рема.
Потім я йшов на зупинку, але зупинки нема. І от я чимчикую пішки до того місця, де стояв дім, у якому я жив. Прийшов. І дому нема. Витягнув з кишені того білого черевичка з рожевими квіточками, поклав у щілину – так, щоб вітер не здув, і пішов.
Куди я ішов? Я відповіді не знав, а більше нікого не було, щоб спитати. Тому я просто собі йшов, сподіваючись зустріти того, хто поверне мені вкрадений спокій і сміх.
Попереду було озеро. Я ліг на хвилі і нарешті почув, як довкола мого вольфрамового серця почав топитися вакуум… (2011)




Вернуться наверх
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: ЛІТЕРАТУРА, ЯК ЧАСТИНА МИСТЕЦТВА?
СообщениеДобавлено: 08 ноя 2011, 03:20 
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 09 янв 2011, 21:11
Сообщений: 869
Так таааак....
По перше скажу, що дуже мені сподобалось. Є дуже реальна атмосфера і яскраві і точні образи. Дуже талановито! :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: Але Ви робите епіграф з мого віршу, це дуже приємно, але мені якось ніяково. Ви точно мене змусите зашарітись хоч я і не дівчина!!! :D Але дякую, це велика честь!!! :bravo:
Скажіть, а на Вашу творчість Рей Бредбері часом не мав бодай якогось впливу?
Але це не важливо. Головне, що вийшла дуже вдала і цікава робота! Вона викликає досить сталий шлейф думок і емоцій, а це дуже важливо, бо коли, буває, прочитаєш книгу, чи подивишся виставу або фільм і через секунду забув, то це дуже погано! Вітаю!!!!! Але як кажуть актори, з цим треба переспати!

_________________
http://taraspostnikov.com.ua/


Вернуться наверх
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: ЛІТЕРАТУРА, ЯК ЧАСТИНА МИСТЕЦТВА?
СообщениеДобавлено: 08 ноя 2011, 09:27 

Зарегистрирован: 13 янв 2011, 22:49
Сообщений: 1025
дякую! бо я довго вагалась, чи показувати на Вашому Форумі цю новелу? Вона все-таки мінорна, але лікувальна... а Рей Бредбері - ні, я його майже не читала... рядочок з Вашого вірша мені сподобався, і він викликав певні асоціації, з яких народилась ця новела. Тому дякую за епіграф!!! І взагалі... :kiss3:


Вернуться наверх
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: ЛІТЕРАТУРА, ЯК ЧАСТИНА МИСТЕЦТВА?
СообщениеДобавлено: 08 ноя 2011, 09:27 

Зарегистрирован: 13 янв 2011, 22:49
Сообщений: 1025
дякую! бо я довго вагалась, чи показувати на Вашому Форумі цю новелу? Вона все-таки мінорна, але лікувальна... а Рей Бредбері - ні, я його майже не читала... рядочок з Вашого вірша мені сподобався, і він викликав певні асоціації, з яких народилась ця новела. Тому дякую за епіграф!!! І взагалі... :kiss3:


Вернуться наверх
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: ЛІТЕРАТУРА, ЯК ЧАСТИНА МИСТЕЦТВА?
СообщениеДобавлено: 09 ноя 2011, 01:59 
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 09 янв 2011, 21:11
Сообщений: 869
У Вас теж по два рази, по два рази??? :D :D :D
А про Рея Бредбері, це просто я його колись в дитинстві читав, мабуть якимось чином це подіяло на мене! Цікаво виходить. Я в своєму цьому вірші цього не помічав, а у Вашому доробку відчув. Які все ж таки в мистецтві можуть відбуватися дивні трансформації!

_________________
http://taraspostnikov.com.ua/


Вернуться наверх
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: ЛІТЕРАТУРА, ЯК ЧАСТИНА МИСТЕЦТВА?
СообщениеДобавлено: 13 ноя 2011, 00:08 

Зарегистрирован: 13 янв 2011, 22:49
Сообщений: 1025
і у мене... і у мене по два, по два... виходить!!! :evil:


Вернуться наверх
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: ЛІТЕРАТУРА, ЯК ЧАСТИНА МИСТЕЦТВА?
СообщениеДобавлено: 17 ноя 2011, 21:45 

Зарегистрирован: 13 янв 2011, 22:49
Сообщений: 1025
а бачите, як я казала - випав перший сніг і НАРЕШТІ вчора з"явилась КОЛІЖАНКА з Вашим інтервю!!! Вітаю!!! Маю для Вас журнали!!! (А от досі не знаю, чи одержали Ви Читанку? Чи сподобалась вона Вам і дітям?) :o


Вернуться наверх
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: ЛІТЕРАТУРА, ЯК ЧАСТИНА МИСТЕЦТВА?
СообщениеДобавлено: 18 ноя 2011, 00:06 
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 09 янв 2011, 21:11
Сообщений: 869
Якщо Ви надіслали на адресу театру, то я будучи завтра на репетиції, якщо Читанка надійшла, я її отримаю. :D А у Вас випав сніг? В Києві на днях йшов, але поки не ліг. Чекаю тепер і Коліжанку!!! :evil:

_________________
http://taraspostnikov.com.ua/


Вернуться наверх
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
Показать сообщения за:  Сортировать по:  
Начать новую темуОтветить Страница 7 из 13   [ Сообщений: 123 ]
На страницу Пред.  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  След.


Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 4


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net

Русская поддержка phpBB